Çağrı Merkezi / 0532 061 56 60

Bize Yazın / info@kiziltasspor.com

Açık Halı Saha Teknik Şartnamesi

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Açık Halı Saha / Açık Halı Saha Teknik Şartnamesi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Açık Halı Saha Yapımı-Açık Halı Saha Maliyeti

( 55mm Suni Çim Halı )

Açık Halı Saha Yapımı ve Açık Halı Saha Maliyeti Hakkındaki tüm bilgilere bu sayfadan erişebilirsiniz. Halı saha yapımı için gerekli olan şeylerden olan Açık Halı Saha Teknik Şartnamesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 


HATIL BETONU  

30x50 çevre hatıl betonu hazırlanması için kazı çalışması yapılarak kalıplar bağlanır. 8 ve 12 Q’luk demirlerden oluşturulan hasırlar yerleştirilir. Su tahliyesi için, 3mt aralıklarla dışa eğimli 100 Q’luk pimaş borular yerleştirlir. Çelik dikmeler için 3mt aralıklarla klavuz (ankraj) boruları konulduktan sonra hazırlanın bu imalata BS 25 hazır beton dökülür.

Elbette bu işlemde halı saha ölçüleri ve maliyeti orantılı olarak değişmektedir. Kapalı halı saha ölçüleri eğer biliniyorsa, KızıltaşSpor ile iletişime geçerek halı saha anahtar teslim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.


ZEMİN DOLGUSU     

Halı sahanın betonu tamamlandıktan sonra 15 cm yüksekliğinde 4no’lu mıcır halı sahanın alanına makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Serilip sıkıştırılan mıcır üzerine 10 cm yükseklik sağlayacak şekilde halı sahaya 1no’lu mıcır serilir. Halı saha zemini tesviye edilip halı serilme aşamasına getirilir.

Açık halı saha yapımı ile ilgili bir diğer önemli nokta, zemin dolgusudur. Zemin dolgusunda hangi malzemenin kullanılacağı veya açık halı saha çim fiyatları için KızıltaşSpor ile iletişime geçiniz.
Açık Halı Saha Yapımı-Açık Halı Saha Maliyeti

DEMİR AKSAMI

3 mt aralıklarla hazırlanmış olan kılavuz borularına 76/3 mm dikey borular kaynak yapılacak ve bunlara 60/3 mm üst yatay, 48/3 mm alt yatay bağlantı kaynakları yapılacaktır. Her dört köşede yatay borulara diyagonal takviye yapılacaktır. Sahanın dört kenarındaki dikey borulara uygun Aralıklarda 76x3 mm kalınlığında dikey takviye boruları kaynatılacaktır. Oluşturulan konstrüksiyonu muhkemleştirmek için, uzun kenarlar ve kale arkalarına 3 ’er adet 60/3 mm kalınlığındaki borulardan “X” şeklinde, çapraz kaynak yapılacaktır. Aydınlatma sistemi için saha uzun kenarlarına 7 mt yüksekliğinde toplam 6 adet 76/3 mm borulardan oluşan merdiven imal edilecektir. Sahaya 1 adet giriş kapısı ve 1 adet kar kapısı menteşeli olarak istenilen yere yapılacaktır. 89/mm borulardan, 4,50 mt uzunluğunda, 2,25 mt yüksekliğinde ve 1mt derinliği olmak koşuluyla, 2 adet kale imalatı yapılacaktır. Bütün demir imalatı yapıldıktan sonra, istenilen renkte endüstriyel boya yapılarak konstrüksiyon hazır hale getirilecektir.


Açık Halı Saha Yapımı-Açık Halı Saha Maliyeti

FENS TELİ                          

Saha etrafı 3 mt yüksekliğinde 50x50 mm göz aralıklı, 3,5 mm içi galvanizli PVC Fens teli (tel örgü) ile çevrilecektir. Fens teli gerdirilerek bağlantıları yapıldıktan sonra uzun kenarlarına 4, kale arkalarına 5 sıra, 5 mm kalınlığından oluşan çelik gergi halatı çekilerek klemenslerle bağlantıları yapılacaktır.

Açık Halı Saha Yapımı-Açık Halı Saha Maliyeti

AYDINLATMA       

Halı sahanın yanlarında bulunan 7 m yüksekliğindeki alana belli aralıklarla 24 adet 400W Metal Halide projektörler karşılıklı salgı sollu olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablo montaj işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir.

AĞ/FİLE                            

Sahanın üzerine, topun dışarı çıkmasını önleme amacıyla 72 numara, 15x15 cm göz, yanlara 12x12 cm göz aralıklı 180 numara paraşüt ipinden güneşe ve her türlü doğa şartlarına dayanıklı, el örmesi ağ kullanılarak üst kapaması yapılacaktır.

Açık Halı Saha Yapımı-Açık Halı Saha Maliyeti

ZEMİN KAPLAMASI       

1 Nolu mıcır dolgusu yapılan zemine, kot ayarı yapılarak mastarlanacaktır. Serilecek olan suni çim halının mıcırdan dolayı zarar görmemesi için, mıcır üzerine Jeotekstil keçe kumaş serilerek üzerine 55 mm Suni Çim Halı serilecektir. Halının ek yerleri ve çizgileri (kale arkası ve taç çizgileri özel dokumalı) 35 cm genişliğinde helmetin bezi ve çift kompenantlı poliüretan yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılacaktır. Halı içerisine, elenip yıkanmış ve fırınlanmış silis suru kum dolgusu ve üzerine SBR granül kauçuk dolgusu homojen bir şekilde yapılarak saha futbol oynamaya müsait bir şekilde teslim edilecektir. Garanti süresi 7 yıldır. (Sanayi Bakanlığı Onaylı)

Açık Halı Saha Yapımı-Açık Halı Saha Maliyeti

55 MM DUOTURF

Double Strong Serial (DSS)

Uygulanan Sporlar       Profesyonel Futbol, Futbol

Üretici                            Nurteks Halı San. AŞ

Üretim Prosesi             Tufted Cut Pile

 

İplik

İplik Ham Maddesi        : 100%PE LSR Xtreme Fibrilated Yarn

İplik Ağırlığı                    : 11.000/2 D-Tex

Filmlerin Kesiti              : Her flament 120 micron 6 mm En

 

Taban Bezi

Toplam Ağırlığı              : Keçe ve Elyaf katkılı 100% PP UV Dayanıklı Tek Kat 165 gr / m²

 

Sırt Kaplama

Sırt Kaplama                  : Carboxylated SBR Lateks 950 gr/m² 4 mm su akıtma delikleri ile

Su Geçirgenlik               : 40 Litre / dak m2

 

Hav Özellikleri

 Hav Boyu                        : 55 mm

Toplam Hav Boyu          : 116 mm

Toplam Hav Ağırlığı      : 1300 gr/m² (±%5)

Toplam Düğüm Sayısı : 17.850 Düğüm/m2

Toplam Ağırlık               : 2400 gr/m2 (±%5)

Boyuna sıklık                 : 14/10 cm

Enine sıklık                     : 5/16 inch ( 0,79 cm )

Renk                               : Çift Renk Olive green -Sports gree

Açık Halı Saha Yapımı-Açık Halı Saha Maliyeti

 

Dolgu

Kum Tipi                         : Silis Kum tane Büyüklüğü dağılım ağırlığı 0,3- 1 mm

Tanelerde küresellik oranı % 80 30 kg/m2

SBR Kullanımı                : SBR, tane Büyüklüğü 0,5 - 3 mm 8 kg/m²

 

Döşeme metodu

Rulo Boyu                      : Saha ebadına özel projeli dokunacaktır

Yapıştırma : Halının ek yerleri aralarına yerleştirilen polyester banda, çift kompenantlı yapıştırıcı ileyapıştırılır.

Kenar çizgileri : Taç ve kale arkaları projeli olacaktır. Çizgi eni müşteri isteğine göre belirlenir (5,8,10,12 cm)


Açık halı saha yapan firmalar arasında yer alan KızıltaşSpor, sahaların mimarı olarak hizmet vermektedir. Açık halı saha anahtar teslim için doğru adrestir. 

Açık Halı Saha Yapımı-Açık Halı Saha Maliyeti hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçiniz.


Sertifikalar

ISO–9001–2000 SERTİFİKASI

TSE-TSEK KALİTE BELGELERİ SANAYİ VE TİC. BAK. ONAYLI GARANTİ BELGESİ


Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...