Çağrı Merkezi / 0532 061 56 60

Bize Yazın / info@kiziltasspor.com

Basketbol Sahası Yapımı

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Basketbol Sahası / Basketbol Sahası Yapımı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Basketbol Sahası Yapımı – Basketbol Sahası Maliyeti

Basketbol sahası yapımı konusunda önemli olan ilk husus basketbol sahası ölçüleri olmaktadır. Çünkü basketbol sahası ölçüleri aynı zamanda basketbol sahası maliyeti ile doğrudan ilişkilidir. Bu durumu anlatmanın en güzel yollarından bir tanesi, basketbol sahası resmi üzerinden ilerlemektir. Basketbol saha çizgileri ve isimleri ile detaylı bakılacak olursa, basketbol sahalarının yapısı itibariyle geniş bir alan kapladığı rahatlıkla görülebilir. Basketbol sahası yapan firmalar, basketbol sahası yapımı teknik şartnamesi ile uyumlu bir saha tasarımı yapmak zorundadır. Bu yüzden basketbol sahası çizimi, basketbol sahası yüksekliği gibi konular oldukça önemlidir.

Basketbol sahası maliyeti

Basketbol sahası ölçüleri 2017 standartları doğrultusunda basketbol sahası yapımı teknik şartnamesi üzerinden hareket edilir. Basketbol sahası yapılmadan önce, alana ilişkin detaylı analizler yapılır. İdeal bir basketbol sahası, zemine sıfır kotunda olmalıdır. Bunun haricinde eğer şartlar sağlanamıyorsa, alan üzerinde çalışmalara başlanır. Daha sonrasında alanın zemin dolgu türleri ile kaplanması aşamasına geçilir. Çim halı, diğer sahalarda olduğu gibi basketbol sahasında da önemlidir. Sentetik çim arasında yer alan suni çim uygulamalarına başvurulabilir. Zemin dolgu türleri ise beton zemin, asfalt zemin ve beton üzeri asfalt zemin olarak üçe ayrılmaktadır. Basketbol sahası zemin kaplama türlerinde ise tartan zemin, akrilik zemin, poliüretan zemin, spor parke zemin veya suni çim halı tercih edilebilir. Bu esnada kullanılan malzemeler, basketbol sahası maliyeti üzerinde etkili olur.

Basketbol sahası yapımı esnasında karşımıza çıkan diğer bir iş, basketbol sahası demir işleri olmaktadır. Sonrasında basketbol sahası tel örgü yapımı gelir. Basketbol sahasının aydınlatılması ve elektrik işleri, opsiyonel olarak gerçekleştirilir. Bir basketbol sahasının vazgeçilmezi olan basketbol potası ve diğer aksesuarlar ile birlikte basketbol sahası yapımı tamamlanır. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...